warning icon
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!

Síce už uplynul nejaký ten čas od Vianoc, ale konečne som si našla čas napísať článok! Aké knižky som si našla pod stromčekom?

Keď som začala písať tento článok, napadlo mi, či som si ja vôbec odfotila darčeky (nerozbalené) pod vianočným stromčekom. Musela som sa pozrieť do mobilu, aby som sa uistila. Našťastie pár fotiek mám. 😀

Snapchat-779300093695443624

Tie úplne vľavo sú moje 😀

Na chvíľku ešte odbočím od témy darčeky k téme Vianoce. Vianoce sú mojím najobľúbenejším sviatkom v roku. ♥ A prečo? Nie je to kvôli darčekom. Je to hlavne preto, že je to asi jediný deň, kedy večeriam s rodinou za jedným stolom. Síce večeriam dvakrát – najprv s otcom a jeho rodičmi o 13 domov ďalej, potom sa vrátim k mame a aj s babkou večeriam druhý raz (áno, vždy som prejedená, ale som na tento spôsob zvyknutá) –, ale i tak to má svoje čaro. K tomu sme mali s mamou prvýkrát živý vianočný stromček, z čoho sme boli úplne nadšené. Bola to celkom babračka naložiť 2,6m dlhý strom do auta (ledva sa zmestil), vytiahnuť ho z auta a z garáže vyniesť o 3 poschodia vyššie. Ale tá vôňa ihličia… nezameniteľná.

Ozdobovala som ho úplne sama, až na ten špic :D

Ozdobovala som ho úplne sama, až na ten špic 😀

Teraz sa vraciam k hlavnej téme – knihy.

Musím priznať, že o všetkých knihách (až na jednu) som vedela už vopred – kupovala som ich sama alebo prípadne s mamou. Ale i tak som z nich mala veľkú radosť! Knihy sú pre mňa niečo ako zlaté tehličky a neviem sa ich nabažiť. Mojím snom je mať obrovskú domácu knižnicu pozdĺž celej jednej steny.

(Knižky nie sú zoradené, od koho sú, je to skôr náhodné.)

20160103_162549

Och, konečne! Všade som to videla, od každého o tom počula a konečne mám tieto knihy aj ja (aspoň tie, ktoré zatiaľ vyšli v slovenčine). Tri knihy som dostala od mamy a jednu od starých rodičov. Možno si niektorí poviete, že načo mi hneď viacero kníh, veď ma možno ani nebudú baviť. Áno, možno ma nebudú baviť, ale i tak ich prečítam. (Aj sériu Nesmrteľní som si kúpila najskôr celú a okrem prvých dvoch dielov ma nebavila, ale prečítala som ju.) Na knihy som veľmi zvedavá a aj sa teším, tak snáď zo mňa to nadšenie neopadne. 😀

20160103_163519

Na tieto knihy sa veľmi teším! Od otca som dostala box Trilogie Drahokamy, v ktorom sú všetky tri diely (aj keď ma nezaujmú, prečítam), a knihu Rudá královna som dostala od babky. Tieto knihy by som radšej chcela v slovenčine, no, bohužiaľ, žiadne slovenské vydavateľstvo ich (zatiaľ) neplánuje preložiť. Ale som spokojná aj s českým vydaním (čeština mi nerobí problémy) a je stále lepšie než anglické – s tým by som si asi neporadila (kto vie?). A musím pochváliť krásne obaly!

20160103_163637K tomu som pri fotení kníh objavila v knihe Rudá královna záložku, ktorá ma veľmi potešila. 😀

20160103_163807

20160103_163946Ďalej som dostala knihu Nekonečné more. Síce som minulý rok nestihla dočítať Piatu vlnu (som niekde v prvej tretine), verím, že obe budú skvelé, ako ich opisuje každý. Pod stromčekom ma tiež čakala knižka Kečupové oblaky, ktoré majú veľmi pekne lemovaný okraj knihy (stránok). Obe tieto knihy som dostala od mamy.

20160103_164140

Knihu vľavo som kúpila kamarátke Eliške z Česka na Vianoce a ja som ju dostala od mamy a knihu vpravo som dostala od Elišky. Všetky skvelé miesta som si raz chcela kúpiť (niekedy v decembri), ale odradila ma veeeľmi dlhá rada pri pokladni v Panta Rhei, tak som sa na to vykašľala a išla domov. Kniha Strážný anděl bola milým prekvapením na Vianoce. Od tejto autorky som ešte nič nečítala (iba čo-to počula), ale keď sa kamarátke páčila, na 99% sa bude páčiť aj mne. Máme celkom podobný vkus. Celkom… 😀

20160103_164340

A mám tu posledné dve knižky (hurá!). Listy od neba som dostala od starých rodičov a bola to prvá kniha, ktorú som zo všetkých týchto kníh prečítala. Nie preto, žeby som sa na ňu nejako extra tešila, ale, popravde, ku koncu Štedrého dňa (keď sme boli najedení, darčeky boli rozbalené) som chcela niečo začať čítať a vybrala som si knihu, ktorá mala najmenší počet strán. Stihla som ju už prečítať a aj sa mi páčila (ak by ste na ňu chceli recenziu, pokojne to napíšte do komentára). Na vydanie knihy Klamári v slovenčine som čakala, vydali ju v decembri a keď mi otec povedal, nech si niečo objednám, nevedela som sa rozhodnúť medzi touto knihou a knihou Rudá královna (rozhodla som sa pre túto, ale deň nato som si objednala druhú knihu k babke). 😀

Okrem kníh som, samozrejme, dostala aj nejaké tie drobnôstky – sveter (nie od babky), bižutériu a kozmetiku.

Tak to je všetko! Dokopy som tieto Vianoce (už minuloročné) dostala 14 kníh, čo je pre mňa zatiaľ najviac, koľko som doposiaľ našla pod vianočným stromčekom (mama mi zakázala kupovať ďalšie knihy a otec takisto + mu vadí, že furt čítam 😀 ). A to som si v decembri ešte nejakú tú knihu kúpila. Asi by som vážne mala kníhkupectvá obchádzať na míle ďaleko, pretože skoro pri každej návšteve ma nejaká knižka zláka.

A čo vy? Dostali ste tiež knihy alebo niečo iné? 🙂 Prípadne máte nejaké želanie o recenziu na určitú knihu? 🙂

COMMENTS (2)

LEAVE A REPLY

loading
×
„Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.“ Mark Twain