warning icon
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!

Tento článok pridávam v rekordne krátkom čase po prevzatí balíčka od prepravcu. Tentoraz som si balíček nechala doručiť na Zásielkovňu a celú cestu v aute som rozmýšľala, že balíček rovno otvorím. 😀

No ovládla som sa a neotvorila som ho. Keďže som už videla, čo dostali ľudia v balíčku, začala som sa nesmierne tešiť. Aj keď plagátik, ktorý dostali, som ja už dávnejšie od Knihobita dostala, preto som sa začala trošku obávať…

Od septembrového Knihobita som očakávala veľa, preto som dala latku vysoko (asi až príliš). Za posledný mesiac vyšlo v češtine toľko dobrých kníh, že som si ich radšej nekúpila, veď čo ak mi prídu v balíčku. Presnejšie som čakala knižku Pomsta a rozbřesk, Sůl mořeKřišťálový meč alebo Šťastně až navěky. Akej knižky som sa teda dočkala?

Začnem však pekne od začiatku…

20160930_1826200

Krabica prišla v poriadku.

20160930_182742

Zvrchu na mňa (ako obvykle) vykukla slama. Ach jaj, zase bola všade po zemi. 😀

20160930_1835260

Tentokrát sa Knihobit prekonal a v balíčku som si našla úžasný hrnček, na ktorý sa dá písať kriedou! Kúl, že? 😍 (Síce mi prišla jedna krieda zlomená, ale to nič nie je.) K hrnčeku som dostala zelený čajík, ktorý si šetrím na príležitosť, keď prvýkrát použijem hrnček. Okrem toho tam boli aj tie chutné keksíky! Och, ako ich len zbožňujem! (Aj keď mám pocit, že sú to tie zvyšné z aprílového balíčka, eh.)

20160930_183129

Časopis ma tak nenadchol. Áno, je tam niečo zaujímavé, čo stojí za prečítanie, ale môj názor na časopisy je: prečítam a neskôr vyhodím. Už si ich ani bežne nekupujem (iba televízny program, ale aj to len na Vianoce). A neodmysliteľnou súčasťou balíčka je list (tentokrát oranžový, jej 😀 ).

 

(Plagátik som zabudla odfotiť, ale onedlho to napravím a pridám fotku.)

No a dostávam sa k hlavnému bodu, teda ku knižke!

20160930_183959

Jeee-, eh…čo? To vážne? Toľko skvelých kníh mali na výber, tak prečo práve toto? Áno, zo žánrov mám zaškrtnuté sci-fi, lebo mám rada aj fantasy/sci-fi knihy. No z tejto knižky nie som vôbec nadšená. V prvom momente pri otvorení balíčka som bola veľmi smutná, ale zmierila som sa s tým. Nie vždy človek dostane, čo chce.
Neviem však, čo s ňou narobím. Možno ju predsa len prečítam alebo ju skúsim predať.

Momentálne som rozhodnutá, že októbrového Knihobita si neobjednám. Nejde ani tak o to, že ma knižka sklamala, ale aj o to, že sa mi minuli financie a za 20€ (presnejšie 22€) som si predobjednala 3 knižky, ktoré stopercentne chcem a prečítam. Tu dostanem jednu knižku, čo-to pod zub, zbytočný časopis a nejaké drobnôstky.

Keby bol Knihobit na úrovni zahraničných takýchto spoločností, priplatila by som si aj 10€ a brala by som aj anglickú knihu (ktoré sú v mäkkej väzbe dosť lacné). Super nápad by boli napríklad vinylové postavičky Funko POP, ktoré sú pomerne známe a rozkošné! Alebo (aby som nebola až príliš náročná) by postačili nejaké pekné záložky a sviečka. Sviečok nikdy nie je dosť. 😀 Aj keď tento hrnček ma potešil, možno by bol lepší nejaký s knihomoľským nápisom. Alebo zápisník, či ceruzka s citátom…

Chápem, že majiteľ má obmedzený rozpočet a chce na nás aspoň niečo zarobiť, ale mal by viac zapracovať na drobnostiach. Veď keď niečo kupuje vo veľkom množstve, istotne má dobré zľavy!

Aké je moje záverečné hodnotenie?

Kniha nič moc, no drobnosti super, až na ten časopis. Ďalší balíček si naisto neobjednám, ale podľa toho, či sa zlepší a či budem mať dostatok peňazí (veď sa už blížia Vianoce a mama bude mať čochvíľa narodeniny), možno mu dám ešte raz šancu. 🙂

Celkové hodnotenie: 65%

LEAVE A REPLY

loading
×
„Láska vdaných žen je nejcennější na světě, manželé o tom ovšem nevědí.“ Oscar Wilde