warning icon
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!

Názov: Poučka o podstate predvídateľnosti Katherín (An Abundance of Katherines)

Autor: John Green

Rok vydania: 2015

Vydavateľstvo: YOLI

Počet strán: 264

Typ väzby: mäkká (brožovaná)

Moje hodnotenie: 4/5

 

Tretia kniha od Greena, do ktorej som sa začítala. Len čo som začula, že bude vydaná ďalšia kniha od tohto spisovateľa, potešila som sa. Skalmanie však prišlo, len čo som si prečítala obsah. Nijako ma nezaujal, neoslovil. Tak som si teda povedala, že počkám, čo naň povie kamarátka. Kamarátke sa však kniha po prečítaní veľmi nepáčila, teda dala som na ňu a rozhodla sa neinvestovať do tej knihy.

Lenže, ako sa hovorí, tisíc ľudí, tisíc chutí. Takže ak sa niekomu kniha nepáči, inému sa páčiť môže.

Asi pred týždňom som sa blúkala s tou istou kamarátkou po obchode a 3x sme zamierili do kníhkupectva. Len tak som siahla práve po tej knihe a na náhodnej strane ju otvorila. Zrazu akoby mi niečo našepkávalo: Kúp si ju!

Už je vám asi jasné, že som si ju aj kúpila. 😀

Počas výletu v Tatrách som sa do nej pustila a musím sa priznať, že ma začala baviť. A o čom vlastne je?

Colin, chalpec túžiaci stať sa géniom, ktorý skončil strednú a ktorého opustila v poradí už 19. Katherine. Aby si vyvetral hlavu, vydá sa so svojím kamarátom Hassanom na road trip. Navštívia hrob akéhosi arcivojvodu v mestečku, kde spoznáva mladé dievča menom Lindsey, ktorá má frajera Colina (TDC – TenDruhýColin; je tam viac takýchto skratiek, čo ma celkom pobavilo a občas som na ne aj zabudla). Colin s Hassanom spoznajú jej mamu. Tá im ponúkne brigádu a chlapci ju príjmu. Colin sa zatiaľ snaží prísť na poučku, vďaka ktorej by mohol predpovedať, ako (kto dá komu kopačky) a kedy vzťah jednotlivého páru skončí. A podarí sa mu to?

Kniha obsahuje veľa zábavných momentov a Hassanov humor je úžasný! Všetky postavy sú niečím zaujímavé. Pokiaľ nezháňate knihu s komplikovaným dejom, rozhodnite sa pre túto. Hodí sa na letné čítanie, či už idete k moru alebo niekam do hôr. Jediným sklamaním pre mňa je, že aj keď som knihu dávala na bezpečné miesto vo vaku a chránila som ju pred poškodením, fólia na obale sa mi začala lúpať. 🙁 (V hodnotení to neberiem do úvahy.)

Knihu však odporúčam a som rada, že som si ju kúpila. I keď to nie je moja najobľúbenejšia kniha od Greena (ktorá to je, sa dozviete v inej recenzii na jednu z jeho kníh). 😀

 

Máte nejakú obľúbenú letnú knihu alebo knihu, ktorú odporúčate na letné obdobie? 🙂

LEAVE A REPLY

loading
×
„Muži nedovedou ocenit vlastní ženy. To přenechávají druhým.“ Oscar Wilde