warning icon
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!

Názov: Zrodená z ohňa (Heir of Fire)

Autor: Sarah J. Maas

Séria: Trón zo skla #3

Rok vydania: 2016

Vydavateľstvo: Slovart

Počet strán: 544

Typ väzby: mäkká (brožovaná)

Moje hodnotenie: 5/5

 

 

 

 

Konečne, konečne, konečne! Viac než pol roka som čakala na pokračovanie známej knižnej série Trón zo skla. Keby som mala lepšiu angličtinu, tak by som sa možno aj odhodlala na anglickú verziu, ale… Úprimne, moja angličtina je chabá, aj keď v škole som mala dobré známky. Čítať knihy v angličtine? To je už zložitejšie.

Ale späť k tejto knižke! Najprv bolo vydanie plánovanie na koniec júna, potom júla a napokon pozerám na Martinus.sk – koniec augusta, to vážne?! No, našťastie knižka bola dostupná od začiatku augusta a ja som si ju už počas júla predobjednala. Nemohla som sa dočkať! Len čo som dočítala rozčítanú knihu, pustila som sa do Zrodenej z ohňa.

Spočiatku som sa snažila rozpamätať. Čo sa vlastne stalo v predošlých dvoch knihách? Vedela som si spomenúť na nejaké základy, ale všetko som si nepamätala. Tak som si prečítala svoje recenzie na predošlé diely, aby som si osviežila pamäť. Celkom to aj pomohlo. 😀

A čo sa odohráva v tejto knihe? (Keďže veľmi neviem zhrnúť obsah bez toho, aby som ám nevyzradila priveľa, prikladám anotáciu.)

Celaena sa už vysporiadala s nebezpečnými protivníkmi i so srdcom rozlámaným na márne kúsky. Teraz myslí len na pomstu, no ako kráľova šampiónka musí slúžiť podlému tyranovi, ktorý má všetko na svedomí. Kapitán kráľovskej gardy ju však vyšle do Wendlynu netušiac, že Celaenina minulosť aj budúcnosť sa skrýva práve v ďalekom kráľovstve férov. Pomoc férskej kráľovnej má však privysokú cenu…

Kým Celaena vo Wendlyne bojuje s démonmi minulosti, v Erilei sa na útok pripravujú nebezpečné sily. Chaol a Dorian sa púšťajú do boja s temnotou, akú nečakali ani v najhorších nočných morách. Obávané bosorky sa totiž spolčili s tyranským kráľom a krvilačná Manon sa nezastaví, kým pred ňou nebude celá Erilea kľačať na kolenách.

Ach, proste ach. Už do prvej knihy z tejto série som sa zamilovala a ďalšie diely ma len utvrdzujú v tom, že táto séria je proste dokonalá (snáď to tak naďalej aj ostane). Úprimne, keď som videla hrúbku knižky, až som sa toho zľakla. Ako to, že dokáže príbeh tak rozpísať? Je to teda aj tým, že nám pribudli nové postavy.

Najprv som sa s novými postavami nedokázala stotožniť. Manon mi prišla zbytočná a objavila sa tam z ničoho nič, ale potom som si ju celkom obľúbila, ďalšia “bad-ass” hrdinka. 💛 Aedion sa zdal byť zlý, no neskôr vyšlo na povrch, že stále stojí na strane svojej stratenej sesternice Aelin, ktorou je sama Celaena. Ale nijako extra som si ho neobľúbila. A Maeve? Pfff, k tej je zbytočné sa vyjadrovať, prosto ju nemám rada. 😀 A Rowan… Ach, ten je úžasný!

Zároveň sa tu stretávame s novými tvormi! Kožochodci? Wyverny? Valgali? Čo sú zač, si musíte prečítať vy. 😉

Jediné, čo mi vadilo, sú tie kapitoly. Jedna je o Celaene, ďalšia o Manon a následne o Chaolovi alebo o Dorianovi, alebo o Aedionovi. Mala som z toho menší chaos a taktiež bavili ma jedine kapitoly o Celaene a Manon a občas aj o Dorianovi. No čo už, keď nemám rada Chaola a Aediona. 😀

Moja recenzia je pravdepodobne chaotická, preto zhrniem svoje pocity a názory. Knižku som si zamilovala, všetko z pera Sarah je podľa mňa dokonalé (aspoň zatiaľ). Zbožňujem túto sériu a nehorázne sa teším na pokračovanie. Každý, kto sa začítal do prvej knihy, bude so mnou súhlasiť, že musí siahnuť po ďalšom dieli. Ja si musím však počkať na preklad, pretože si na anglický originál netrúfam. 😀

LEAVE A REPLY

loading
×
„Žádný člověk není tak bohatý, aby mohl koupit svoji minulost.“ Oscar Wilde